subota, 9. siječnja 2010.
Odlučili ste namjestiti vlastiti životni prostor ili želite samo promijeniti raspored i neke sitnice. Ukoliko niste sigurni kako bi to unutarnje uređenje trebalo izgledati, i umorni ste od pronalaženja rješenja, zbunjuje vas gomila savjeta i prijedloga iz raznih knjiga, časopisa i web stranica. Možda vam može pomoći ono što je i nama koristilo u unutarnjem uređenju, različiti stilovi uređenja i njihove komponente.
Jednom kad odlučite kako će sve skupa stilski izgledati posao gotovo da je i obavljen, a dalje je lako naravno ako vam to financije dopuštaju. Ne želimo vas opterećivati stručnim izrazima i frazama, čudnim nazivima raznoraznih stilova već samo skrenuti pozornost na njih i njihovu važnost. Ne bojte se razlika i raznolikosti boja, oblika i dimenzija. Različite prostorije u jednom domu mogu biti uređene u različitim stilovima. Vrlo je vjerojatno da ugođaj koji biste htjeli u kuhinji, nije isti onome kojeg bi htjeli u kupaonici ili dnevnom boravku. Shvatili ste da jednostavno ne može biti isto. Vaš osobni ukus želite prenijeti na vlastito unutarnje uređenje, ne biste trebali imati problema ukoliko ste sami, no ako dom dijelite s ukućanima tada bi trebali svi zajedno donijeti odluke o stilu i načinu uređenja, bojama i ostalome.
Ukoliko ste odlučili zaposliti arhitekta ili dekoratera sve te odluke možete prepustiti njima, ali svakako će vas pitati za vaše mišljenje i vaše želje i bilo bi dobro da njihovu sposobnost i vrijeme ne trošite svojom neodlučnošću jer to košta. Prije bilo čega morate barem otprilike odlučiti što i kako bi željeli, definitivno utvrditi kojom svotom raspolažete i budite na čisto sami sa sobom šta biste željeli i koliko to možete platiti. Nakon toga vaš interijer više neće izgledati isto. Nekoliko je različitih stilova unutarnjeg uređenja, a oni se međusobno mogu i miješati te na taj način tvoriti neki novi, neki vaš stil unutarnjeg uređenja.
Vjerojatno ste svi čuli za klasični stil unutarnjeg uređenja i vjerujemo da zbog tog klasičnog stila i želite promijeniti unutarnje uređenje vlastitog doma. Pokušajte s nekim drugim manje komercijalnim i manje zastupljenim stilom pokušajte nešto novo možda neki seoski stil unutarnjeg uređenja, retro, minimalistički, modernistički. Odlučite, želite li šareno unutarnje uređenje ili ćete koristiti samo neke boje ili boju. Različiti stilovi različitih vremenskih razdoblja ili neki internacionalni stil unutarnjeg uređenja kao što je japanski feng shui ili nešto slično moguće je uklopiti u vašu ličnost, a to je najvažnije Spavaće sobe
Slikovito rečeno, spavaće sobe bi trebale biti odmarajuće, ugodne i opušteno intimne. Ako vam se čini da znate što će vam pružiti ugodnost, odlučno i hrabro pristupite realizaciji svojih ideja, jer će ugođaj prostorije u tom slučaju biti autentičniji, nego kad biste obuzdavali svoje stvaralačke porive i uredili sobu u nedorečenom i bezličnom stilu, koji obiluje kompromisima.
bojanje fasada
Fasade za kuću znače mnogo. One tim objektima daju lijep izgled, štite zidove od štetnih vremenskih utjecaja, a osim toga služe i kao toplinska izolacija. Fasaderski radovi izrada i popravak fasada posao je fasadera..
Nekoliko je različitih načina postavljanja fasade, ali otprilike postupak je da se najprije na zid nanese osnovni sloj obične žbuke, zatim tanki sloj fasadne žbuke, koji se prije no što se osuši izbrazda. Na tako pripremljenu osnovu fasaderi postavljaju završni sloj plemenite žbuke mješavine finog pijeska, vapna, kamene prašine. U novije vrijeme klasične žbuke se zamjenjuju sintetičkim. Fasade se mogu izrađivati i na druge načine: zidovi se oblažu drvetom, kamenom (osobito mramorom), aluminijskim pločama ili pločicama od plastičnih materijala. Fasade se mogu izraditi i od keramičkih pločica, a postoji i naravno termo fasada koja se i najčešće postavlja, gdje se između zida i fasade postavlja stiropor i mrežica na koje se kasnije stavlja bilo koja fasada odnosno završni sloj fasade. Nebrojene su mogućnosti kombiniranja boja i tekstura fasade. Sigurni smo da ukoliko planirate postavljanje fasade imate neku svoju ideju koja će vašem objektu dati konačan izgled. Posavjetujte se s majstorima i zatražite uvid u katalog mogućnosti. Ovdje ćemo pokazati samo neke boje i teksture koje možemo pronaći na
Prvo što uočimo kod neke građevine je njeno pročelje, odnosno fasada. Njen izgled, boje fasade, vrste materijala od kojeg je izrađena, način na koji je oblikovana, uklapanje i prilagodba okolini, sve to utječe na naš prvi dojam o objektu koji gledamo, bez obzira koje je namjene. U novije vrijeme sintetičke tzv. silikatne žbuke zamjenjuju klasične žbuke. Fasade se mogu izrađivati i na druge načine: zidovi se oblažu drvetom, kamenom (osobito mramorom), aluminijskim pločama ili pločicama od plastičnih materijala i gotovo da nema materijala koji se u današnje vrijeme ne koristi kao fasadna obloga. Boje su pak posebna priča i moguće je kombinirati nekoliko boja fasade odjednom.
Pretplati se na:
Postovi (Atom)